Helkur pole ainult hea reklaamkingitus, vaid võib päästa ka elu

On palju kingitusi, mis on žestina toredad, kuid kui paljud neist on eluliselt olulised? Mitte just paljud, kuid helkur on midagi, mida kõigil on vaja ja mis on panus nii enda kui ka teiste liiklejate ohutusse. Vali sobiv helkur siit.

Autojuhid teavad, kui raske on märgata sügisõhtul musta riietunud jalakäijat. Helkuri eesmärk on anda juba 150 meetri kauguselt autojuhile selgelt märku, et tegu on jalakäija, mitte näiteks postiga. Ka Liiklusseaduse kohaselt peab jalakäija kandma pimeda ajal teel liikudes helkurit või valgusallikat.

Helkur ja sellele kehtivad nõuded

Et vastata helkuritele seatud ohutusstandardile (EN13356:2001) peab selle minimaalne diameeter olema 5cm, pakkudes 15cm2 jagu peegeldavat pinda ühe külje kohta. Helkur on isikukaitsevahend ning sellele kehtivad üsna ranged reeglid. Kõik “helkivad tooted” pole veel helkurid. Nõuetekohane helkur peab lisaks eelmainitud omadustele sisaldama kasutusjuhendit ja valmistaja ning maaletooja infot. Logoga helkurilt leiab märke CE, mis on veel üks tunnus vastavusest sertifikaadile.

Soovitame eelistada suurema pinnaga helkureid, mis tagavad parema nähtavuse ja võimaldavad kanda peale soovitud logo. Logo puhul tuleb arvestada, et see kataks võimalikult vähe peegeldavat pinda ning eelistada tuleks helkureid, mille logod saab trükkida kattematerjali alla.


Kuidas helkurit kanda?

Klassikaline ehk nööriga küljes rippuv helkur tuleb kinnitada autotulede kõrgusele ja kanda sõidutee poolsel küljel.

Helkurite tüübid

Slap-Wrap tüüpi helkurpaelad vastavad kõikidele nõuetele ning neid on hea ja mugav enda külge kinnitada. Helkurpaelade valiku leiad siit.

PVC helkurid on need, millele on logo trükitud helkiva pinna alla. Need helkurid vastavad samuti kõikidele sätestatud nõuetele.

Meened.ee lehelt helkureid tellides võid olla kindel, et need vastavad kõikidele ohutusstandarditele ning on vastupidavad. Küll aga tuleb välja vahetada kahjustada saanud helkur, sest selle omadused ei pruugi enam olla endised.

Maanteeamet on välja toonud 10 ägedat võimalust olla silmapaistev: https://www.mnt.ee/et/uudised/kumme-agedat-voimalust-olla-silmapaistev

Kui artikkel oli sulle kasulik, siis kliki “Meeldib” ja kui võiks ka sinu sõpradele huvitav olla, siis kliki “Jaga” Aitäh tagasiside eest!